8 Temmuz 2012 Pazar

Volkswagen Beetle ile Tatil Aşkına

          


            Ceceli'nin bu parçası eşliğinde trafiği felç etmek istiyorum yahu.. Hoş trafik kazasın dan kıl payı kurtulan ben, -sütten ağzım yanmadı- dercesine bu parça ısrarla trafiğe akın etmem için beni teşvik ediyor. Aslında evet parça değil klip beni baştan çıkardı diyebilirim. Ve şunu söylemeden  geçemeyeceğim canlarım, müzik klibinden çok araba reklamı gibi olmuş yahu. Boy boy çeşit çeşit arabalar arasında bir iki tanesinin göze hitap etmesi, "milyonda bir" sözünü beynimde çakıştırdı resmen. Reklamcılar cecelinin klibinden esinlenerek icraata geçebilirler bence. Çaktırmadan bir kaç tüyo vermiş olduk burdan ıhhım ıhhhım :P Araba demişken, normalde araba tutkunu biri değilim. Ama hemen sol tarafta görmüş olduğunuz şeker mi şeker rengi olan, tatlılığı ile beni tavlayan Volkswagen Beetle az biraz çekiştirmek istiyorum. Resmen beni cezbetti yahu. Yaz aylarında cıvıl cıvıl renkler ile tatlı bir uyum olsun isteriz hani, rengarenk sandaletler, elbiseler, bileklikler ile gökkkuşağı rengine bürünürüz. Hepsiciğinden ferargat edip sadece Beetle aşki ile doldum bu yaz..

        Yaz dendi mi direk sahil, kum, güneş tatill  akla gelir hemen. Bu yaz kuş adasına gitmeyi planlıyoruz ailecek. Babacığımın işleri hal olunca kaçıyoruz bu şehirden hahhhaayyytt.. Zira yazın adana cehennem gibi. Geçen sene kuzenlerle akın etmiştik. Hatta biz tatile gidelim diye hazırlık yaparken sevgili kuzenceğizim arabayı ele geçirme planları kuruyormuş meğersem. Her neyse, tatile gitmek için yığınlarca kıyafet ile bavulumuzu taciz etmiş durumdaydık. Tıkaya tıkaya patlattık anasını satayım. Erkekler bi kaç parça eşya yeterli bulurken, biz bayanlar için aynı durum söz konusu bile olamaz. Yolda ise nasıl bir enerji ile dolduysak yolculuk boyunca bir gram uykumuz bile gelmedi. Son ses müzik ile araç değil, sahnedeymiş gibi parçalara bağra bağıra eşlik eden bizler, kilometrelerce yolda mola verip yemek yerken muzurluk yapan hallerimizle yolculuğun leziz doruğuna ulaşmanın gerçekten paha biçilemez bir durum olduğunu anlamıştık. Özellikle Beetle ile yolculuk yapmak ohhhhhh kebap kebap... 


Gerçi biz yolda çiğ köfte yemiştik, hem altımızda Beetle değil, Ford Focus vardı. Zaten müthiş bir anı yaşamak için illa fiyakalı birşey olması değil, fiyakalı insanların olması yeterli.Amaa Beetle  hayır demem yani :P Şunun tatlılığına, çekiciliğine, sempatikliğine bakın yahuu.. Mıncıklayasım geliyor bu demir adamı, nasıl mıncıklayacaksam artık.. Ben bu yazımı yazarken tatile gitmek için hazırlık yapanlar vardır şimdi, burdan onlara benim için de bir kaç kulaç, bi kaç kez dalış ve kızgın kumlarda serinlemenin tadına varın canlarım demek istiyorum. Bizim gitmemiz zaman alıcak gibi.                                                                                                                                                                              

2 yorum: