4 Eylül 2011 Pazar

Kadın Erkek İlişkisi Vol 2
Benim çevremde çoğu zaman kıskanç kız arkadaşlarım olmuştur zaman zaman.. Bu büyük ihtimalle siz hemcinslerimin başını da gelmiştir. Eh bayanlar arasında kıskançlık adeta üremek gibi normal bir hal aldı atık.. Alıştık evet.

Hal böyle olunca normal erkek arkadaşlarıma daha bir sarıldım.. Yani kanka olduk, onlarda kıskançlık falan yoktu hani.. Bu durumu seviyordum, ta ki erkek arkadaşım olana kadar, bu belli bir zaman önce olmuştu tabi. Sanırım 19 yaşlarımın altndayken.. "Erkekten arkadaş olmaz, erkek sizin gibi ince düşünmez, erkek sizin yaklaşımınız da farklı anlamlar yükler vs vs"... deyip dururdu bizimkisi. İlişkim için uzaklaştım, çok daha sonra erkek arkadaşımdan ayrıldım.. Ve evet sonra yalnız kaldım.. Bu konuda çıkarılacak ana fikri söylememe gerek var mı ? Yok dimi, bende öyle tahmin etmiştim. Heneyse konu bu değildi zaten. Ama sözleri ise tek tek çıktı işte.

Az önce hiç tahammül edemediğim, alışamadığım, yaşadığım an hayattan soğudum anlardan birine yine ve yeniden tanık oldum.. Abi dediğim insanların, abim gibi gördüğüm şahısların bana karşı yaklaşımlarının farklılaşması.. Ve bu bazı şahıslarında evli olması! Bu durum karşında gelde çıldırma.. Gelde katil olma! Gelde öfkeden erkeklern köküne kibrit suyu dökme!!

Bayansan malesef bu olayların kaçınılmaz durumu olmuyor.. "Sen kuyruk sallamazsan bir bok olmaz" demeyin! Oluyor, ki bu beni daha da üzüyor.. Çocuklarına bağlı ailesine düşkün bir adamın ve sizin yanınızda bunu dile getirip, çok değil bir hafta sonra ben senden hoşlanıyorum demesi kaderin en acımasız tokatlarından sadece bir tanesi.. Bu benim başıma gelmişti. -Bana abi deme- demesine rağmen ısrarla abi değim insan iş yerimdendi.. Ve böyle bir durumla karşılaşınca insan kendini suçlaması, kendi içinde hesaplaşma, yersiz duygulara onun sebep olup olmadığını sorgulaması, dışardan bakıldğında ucuz bir kız gibi görünmenin tereddütüne kapılıp boğulması çarelerin en çaresiz olduğu ana yakalanmasıdır.

İşte ben bu duruma tanık olduğum an içimde bir canavar uyanıyor.. Kazı yapılabilecek tırnaklarmla derilerini soymak, el ve ayak tırnaklarını pense ile tek tek çekmek, kulaklarından duvara monte etmek, kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkartmak, hatta sonra bunu abartıp oluşan sürtünme kuvvetini, duvarın sürtünme katsayısını, açığa çıkan ısıyı falan da hesaplayıp rahatlamak istiyorum!!! En azından o şahısları öyle yaptığımı hayal ederek rahatlıyorum neyse, tam psikopat sayılmam dimi ? En azından sağlam nedenlerim var canım?

Kadın erkek ilişkilerinde en çok bu durum beni yer bitirir! Bazen "benim ki de böyle yapar mı?" demekten alamıyor insan kendini. İşte ilişkilerin kimileri rüya gibi masal gibi ilerlerken, kimileri de böyle kabus olma ihtimali taşıyor.. Bazıları ise çoktan kabus olmuştur..
Siz can yoldaşlarım.. Dilerim ilişkilerin en güzelini, kıskanılacak en güzel aşkı, hayatı yaşarsınız! Yaşarsanız şayet anlatın olur mu? Güzel şeyler duyamaya ihtiyacımız var...