4 Eylül 2011 Pazar

Kadın Erkek İlişkisi Vol 2
Benim çevremde çoğu zaman kıskanç kız arkadaşlarım olmuştur zaman zaman.. Bu büyük ihtimalle siz hemcinslerimin başını da gelmiştir. Eh bayanlar arasında kıskançlık adeta üremek gibi normal bir hal aldı atık.. Alıştık evet.

Hal böyle olunca normal erkek arkadaşlarıma daha bir sarıldım.. Yani kanka olduk, onlarda kıskançlık falan yoktu hani.. Bu durumu seviyordum, ta ki erkek arkadaşım olana kadar, bu belli bir zaman önce olmuştu tabi. Sanırım 19 yaşlarımın altndayken.. "Erkekten arkadaş olmaz, erkek sizin gibi ince düşünmez, erkek sizin yaklaşımınız da farklı anlamlar yükler vs vs"... deyip dururdu bizimkisi. İlişkim için uzaklaştım, çok daha sonra erkek arkadaşımdan ayrıldım.. Ve evet sonra yalnız kaldım.. Bu konuda çıkarılacak ana fikri söylememe gerek var mı ? Yok dimi, bende öyle tahmin etmiştim. Heneyse konu bu değildi zaten. Ama sözleri ise tek tek çıktı işte.

Az önce hiç tahammül edemediğim, alışamadığım, yaşadığım an hayattan soğudum anlardan birine yine ve yeniden tanık oldum.. Abi dediğim insanların, abim gibi gördüğüm şahısların bana karşı yaklaşımlarının farklılaşması.. Ve bu bazı şahıslarında evli olması! Bu durum karşında gelde çıldırma.. Gelde katil olma! Gelde öfkeden erkeklern köküne kibrit suyu dökme!!

Bayansan malesef bu olayların kaçınılmaz durumu olmuyor.. "Sen kuyruk sallamazsan bir bok olmaz" demeyin! Oluyor, ki bu beni daha da üzüyor.. Çocuklarına bağlı ailesine düşkün bir adamın ve sizin yanınızda bunu dile getirip, çok değil bir hafta sonra ben senden hoşlanıyorum demesi kaderin en acımasız tokatlarından sadece bir tanesi.. Bu benim başıma gelmişti. -Bana abi deme- demesine rağmen ısrarla abi değim insan iş yerimdendi.. Ve böyle bir durumla karşılaşınca insan kendini suçlaması, kendi içinde hesaplaşma, yersiz duygulara onun sebep olup olmadığını sorgulaması, dışardan bakıldğında ucuz bir kız gibi görünmenin tereddütüne kapılıp boğulması çarelerin en çaresiz olduğu ana yakalanmasıdır.

İşte ben bu duruma tanık olduğum an içimde bir canavar uyanıyor.. Kazı yapılabilecek tırnaklarmla derilerini soymak, el ve ayak tırnaklarını pense ile tek tek çekmek, kulaklarından duvara monte etmek, kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkartmak, hatta sonra bunu abartıp oluşan sürtünme kuvvetini, duvarın sürtünme katsayısını, açığa çıkan ısıyı falan da hesaplayıp rahatlamak istiyorum!!! En azından o şahısları öyle yaptığımı hayal ederek rahatlıyorum neyse, tam psikopat sayılmam dimi ? En azından sağlam nedenlerim var canım?

Kadın erkek ilişkilerinde en çok bu durum beni yer bitirir! Bazen "benim ki de böyle yapar mı?" demekten alamıyor insan kendini. İşte ilişkilerin kimileri rüya gibi masal gibi ilerlerken, kimileri de böyle kabus olma ihtimali taşıyor.. Bazıları ise çoktan kabus olmuştur..
Siz can yoldaşlarım.. Dilerim ilişkilerin en güzelini, kıskanılacak en güzel aşkı, hayatı yaşarsınız! Yaşarsanız şayet anlatın olur mu? Güzel şeyler duyamaya ihtiyacımız var...


4 yorum:

 1. aslında dogru tespit insanların bu duruma meyilli olduğu açık. günümüzün son derece normal olayları olarak algılanmaya başlandı. öfkelenmeni anlayabiliyorum ama sakin olmak en iyisi bu durum karşısında. kenidnle olan çelişkin ise yersiz.

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Fısıltı, başına gelen olay aslında insalık adına düşündürücü. İnsaın karakterini, duygularını ve hareketlerini bina ettiği değerler kuvvetli değil ise, bu tür şaşmalar ve kaymalar yaşaması çokta garipsenecek bir durum değil aslında. Sadakat, hasletlerin en önde geleniyken, "sadığım" deyipte aksi davranmak garip. Allah vermesin başa ama herkes aynı kefede değil elbet. İki cinsinden pırlantaları ve cam şişeleri var. Öylesi bir pırlanta çıkar belki bir gün karşına, sen ümidini yitirme, seni sen sen yapan değerlerinden taviz verme yeter ki, emi :)
  Bu arada baya yoğunum, gelemiyorum buralara çok fazla. Kibarcayaptığın bayram daveti için çok teşekkür ederim :) Şekerlerinizden, tatlınızdan yedim kabul ettim. Gelecek bayramada artık ben beklerim :) Görüşmek üzere, kendine iyi bak...

  YanıtlaSil
 3. Bence bu tarz gerçekler genelde gizli saklı kaldığı daha doğrusu kalmak durumunda olduğu için hala enteresan olarak sıfatlanıyor. Bana sorarsan çırılçıplak bir gerçek hiçbir detaya gerek kalmadan zaten karşımızda duruyor. Hep böyleydi ve bundan sonrada böyle olacak. Mesele kişinin istediği pozisyonda kalıp, dilediği gibi tavır alması. Gerisi detaya girer :)

  YanıtlaSil
 4. Canım sitede mailini bulamadım, sanırım yok :)
  bir bana uğrar mısın :)

  YanıtlaSil