31 Mayıs 2011 Salı

Mim / Ben küçükken... sanırdım. Off off neler neler sanmıyordum ki :)

Mimlenmişim anacımm.. Mimim olsun mimim olsun blogum hep tak tuk ses çıkarsın :P Çok sevgili "Takıntılı Ergen" beni mimlemiş.. Onu buradan şapur şapur muç muç öpüyorum.. Mim konusu küçükken bizim doğru sandığımız ama aslında yanlış olan acı gerçeklerimiz/ hüsranlarımız :P Şimdi çocukluğuma inmeyi deniyorum, iniyorum inmek üzereyim, ahanda indim :P


Ben küçükken... sanıyordum ki??Ay'a Ay Dede denildiği için ayın içinde yaşlı bir dedenin yaşadığını sanırdım. Hatta akşamları yatağa girince onunda yatağa girdiğini biz yemek yerken onunda yediğini bastonu ile içerde o küçücük alanda zor yürüdüğünü, yanında ay nine olsa hayatı daha güzel olacağını düşünürdüm.. Gülebilirsiniz izin veriyorum :P

Beni leyleklerin getirdiğini düşünürdüm.. Annem yada babam benim arzularıma müsade etmeyince o leyleği pişirip etini yemek isterdim.. İsteklerimi gerçekleştircek aileye neden vermedi diye..

Dünyanın yuvarlak küre şeklinde olduğunu söylerlerdi.. Düşünün bilim adamları bunu kanıtlamış ama ben bu bilginin hangı insanoğlunun uydurduğunu o küçükük beynimle merak ederdim.. İnanmazdım. Kendi kendime "lan dünya yuvarlak olsa kayarız sağlam adım atamayız yürüyemeyiz kıç üstü düşeriz biz, bilenler yalnış biliyor bizim dünyamız düz bir zemin git git yolun sonu gelmez" sanırdım.. Büyüdükten sonra anlayabildim acı gerçeği :P

Palyaçoların gerçektende palyaço olduğunu sanırdım. Yüzünde ki boyalar gerçek falan.. Eehuehue


Zamanı durdurabilmek için tek yapmamız gereken saatin pillerini çıkarmaktı.. Pilleri takınca ise zaman kaldığı yerden devam etcekti.. Bunu sanırdım ve uygulardım.. Ama zaman hiç bıraktığım yerden akmadığını zamanla anlamıştım..

En yüksek apartmana çıktığım da bulutlara dokunabileceğimi sanırdım.. Hatta bulutların pamuk gibi yumuşak olduğunu üzerinde oynamanın çok guzel olucağını düşünürdüm.

Yağmur yağdığında gök yüzünde bulutların kavga ettiğini şimşek çaktığı zaman o alanda ki bulutun canının acıdığını, bu yüzden bağırdığını sanırdım.. Ahahaha şimdi bakınıyorumda ne tuhaf şeylere inanmışım yahu..

Efendim sıralasam sıralasam bitmez ama şimdilik hatırlayabildiklerim bunlar :) Çocukken başka bir dünyadaymışız biz, bambaşka.. Alis nasıl harikalar diyarında ise, bizimde çocuklugumuz harıkalar diyarımızmış.. Bunu büyüdükçe anlıyor göruyoruz sanırım..

Mimlediklerimm ;
~ρєяѕєρнσηє
zırva sapan şeyler
LeaNDer's

7 yorum:

 1. Çok iyi hatırlamışsın yine, benim hafızamı baya bir zorlamam gerekecek, yorumuna cevap yazdım blogumda, dönecegim en kısa zamanda :)
  Bu arada iş konusu var ya gecen postunda bahsettiğin arada bir geliyor bana iş ilanları, Adanada, bana bir mail atarsan paylaşırım geldikçe..

  YanıtlaSil
 2. Vallhi önce bir tereddüte girdim ama sonra bir güzel çoculuğuma inince dökülüverdi :)

  Hımm olabilir tabi :)

  YanıtlaSil
 3. bakacagız öyleyse sorun yok, yazarım ben de yakında, umarım :)

  Senin profilinde yok iletişim mailin o yüzden bana mail at demiştim, kaba gözükmesin de :)

  YanıtlaSil
 4. Vallhi bloguma bişiler yaptım mail adresini değiştirmek için ama gazam mübarek ola artıkın :P

  Acele etme yavaş yavaş hatırlamayaçalış sonra bi anda dank ediyor :) Bende öyle oluverdi işte döküldü hepsi :)

  YanıtlaSil
 5. O saat şeysine bayıldım lan.
  Cidden.
  Ah keşke ööle olsa,valla içim fena bişekilimsi oldu falan filan.

  Bi de ne güzel yazmışın.
  nottemotte:Kızma,sövme,bağırma bana hı,ama takıntım var benim,yanlış yazılır,yalnış değil,hani yanılmak'tan yanlış hesabı.Kızdın mı la?

  YanıtlaSil
 6. Eehueheuhu aksine usturupsuzcuğum seni burda görunce bütün kızgınlıgım sonlandı :P Bahtiyar ettin beni ;) Hemen edütlerümm pardon editliyorum :P

  Evet zaman ile oldum olası sorunum vardı benim hoş büyüdüm hala ve hala var :) Olsaydı ya ah ahh durdurmak mümkün olsaydı. Hayat bir kez olsun kıyak yapmadı gözü pörtleyecesi..

  YanıtlaSil
 7. ay nine ve saate bayıldım ya. nasıl bişisin sen :) bende öptüm şapur şupur en sulusundan muck :*

  YanıtlaSil